Amikor már csak az Ima segíthet akkor a Lelkész bojli lehet a segítségünkre. Ez a bojli kiegyensúlyozott fehérjetartalommal rendelkezik, és egy dercés belső szerkezettel. A bojliban helyett kapott egy különleges étvágyfokozó, aminek a használata a csaligyártásban nem elterjedt a rendkívül magas ára végett. A bojli vízoldékonysága igen magas, de megfelelő keménység esetén akár 48-órát is kibír a hajszálon. ( Hála a fentieknek erre nagyon nem volt példa, hogy ennyit legyen a vízben). A fogásokat visszanézve látható mennyi kapitális példány lett kifogva ezzel a különleges csalival. A csali ízesítése májas fűszeres alapon, egy kicsi keksz, és vajsav beütés.
A sózott bojlik sem tartalmaznak tartósítószert, hanem több fázisú sózáson mennek át. A sóba kerülés előtt a bojlik külső rétege egy különleges étvágyfokozóval kerülnek bevonásra, ami fellazítja külső réteget és vízbe érkezés után azonnal dolgozni kezd a bojli. A sózott bojlikat azon horgászoknak ajánljuk, akik hosszabb túrákon a frissen készített bojlik előnyét szeretnék kiélvezni. A bojlik megfelelő állagúak, könnyen fűzhetőek, de a hajszálon nagyon sokáig megmaradnak. A Bait Bait bojlik nagyon jól dolgoznak, még az iszapos talajon is és nem kell attól aggódni, hogy a kellemetlen iszapszagot a csali beveszi magába.
Az ízazonos tartósított, sózott és frissen készített bojlik között lehetséges minimális színbeli eltérés. Ennek oka a konzerváló folyadék, illetve a különböző szárítási folyamatok végett a változó nedvességtartalomnak köszönhető!